Hafta içi ve Cumartesi: 09:00 - 22:00 | Acil Diş Tedavisi

Diş tedavisinin pek çok insan üzerinde psikolojik bir etki yarattığını söylemek gerekiyor. Gerçekten önemli bir anksiyete başlangıcına sebep olmasından ötürü özellikle çocuklara bu noktada hassas davranılıyor. Çocukken yaşadığı kötü bir diş hekimi tecrübesi yüzünden yıllar boyunca hastaneye gitmeyen insanlara rastlamak mümkün. İşte bu yüzden diş tedavisinde genel anestezi kullanımı günden güne yaygınlaşıyor.

Genel hatlarıyla lokal anestezi ile yapılan diş tedavisinde hastanın acı eşiği oldukça minimal seviyelere geliyor. Hatta birçoğu hissetmiyor bile. Fakat görmek ya da diş hekiminin hareketlerini fark etmek bile korku eşiğini arttırabiliyor. Özellikle çocuklarda, engellilerde ve anksiyete bozukluğu olanlarda bu durum çok daha zorlaşıyor. Bu tip hastalar içinse genel anestezi ile diş tedavisi rahatlıkla uygulanabiliyor.

Diş Tedavisinde Genel Anestezi Kullanılması Riskli Mi?

Pek çok tedavi için genel anestezi kullanılmasında herhangi bir sakınca görülmüyor. Anesteziye uygun olan herkes için tüm operasyonlarda bu metot tercih edilebiliyor. Haliyle diş çektirirken genel anestezi uygulanmasında sağlık yönünden bir sakınca bulunmuyor.

Artı olarak diğer diş tedavilerinde de tercih edilebilir bir yapıya kavuşmuş durumda. Hatta insanlar için en büyük avantajın tüm işlemlerin tek bir seans ile bitirilmesi olduğu söylenebilir. Yani dolgu yaptırıp çürük dişinizi çektirmek istiyorsanız bunu tek bir genel anestezi uygulamasının ardından tek bir operasyonla tamamlayabilirsiniz.

Diş Tedavisi İçin Genel Anestezi Talebinde Bulunabilir Miyim?

Diş çektirmek istiyorsunuz fakat korkunuzdan dolayı genel anestezi mi istiyorsunuz? Bunu rahatlıkla diş hekiminizle paylaşabilirsiniz. Yalnızca bunu özel bir muayenehane ya da sıradan bir hastanede yaptırmanız her zaman mümkün olmayabilir. Genel olarak üniversite hastaneleri ve özel diş klinikleri bu aşamada hasta tercihini baz alarak hareket edebiliyor.

Yani diş hekiminiz size genel anestezi önerse dahi sizin burada talep ediyor olmanız gerçekten önem kazanıyor. Talebiniz doğrultusunda da diş hekiminizin belirlediği tüm işlemlerle sağlıklı dişlere ve diş etlerine sahip olabiliyorsunuz. Bazı hastalar için operasyona birden fazla diş hekimi dahil oluyor. Anestezi etkisi boyunca diş tartarları, beyazlatma, diş çekimi, medikal uygulamalar ve diş eti tedavilerinin tümü uygulanabiliyor.