Hafta içi ve Cumartesi: 09:00 - 22:00 | Acil Diş Tedavisi

Botoks uygulaması kısa süreli olduğu gibi insan yaşamını sekteye uğratan bir işlemi kapsamamaktadır. Bu yönüyle insanların büyük çoğunluğu için ilk tercihe dönüşebiliyor. Yüz bölgesi, boyun ve dekolte için cilt kırışıklıkları, yaşlılık belirtileri ve dermatolojik diğer sorunların çözümü açısından son derece önemli bir uygulamadır. Bunun yanı sıra kas ve sinir uçlarına uygulanan enjeksiyon sebebiyle olası rahatsızlıkların önüne de geçebiliyor.

Tik, göz kırpma, kaş düşmesi gibi durumlar için etkin çözümler sunabilmekte. Üstelik tüm bu işlemin dakikalar içerisinde ağrısız ve acısız şekilde yapılması büyük bir avantaja dönüşüyor. Son dönemlerde Botoks uygulanan merkezlerin sayıca artması ve işlemin yaygınlaşmasıyla birlikte fiyat açısından da uygun bir standarda ulaştı.

Botoks İşlemi Kaç Dakika Sürüyor?

Botoks işlemi kaç dakika sürüyor diye merak edenler için ortalama 10 dakikalık bir süreçten bahsetmek mümkün. Uygulanacak olan bölgeye göre değişmekle beraber işlemin 5 ile 15 dakika arasında sürdüğü söylenebilir. İşlem öncesinde uygulama yapılacak olan bölge için özel bir sıvı kullanılıyor. Bu sıvı sayesinde de bir noktada lokal anestezi uygulanmış oluyor.

Acısız ve ağrısız olarak yapılabilmesi bundan kaynaklanıyor. Ayrıca sivrisinek ısırığı kadar bir enjeksiyon hissi yaşanabiliyor. Çoğu insan bunu bile hissetmemesine rağmen bünyenize bağlı olarak böyle bir hissiyata kapılabilirsiniz. Uygulamanın dakikalar içerisinde bitmesi sebebiyle işe gitmeden önce bile Botoks yaptırmanız mümkündür.

Botoks Sonrası İşe Gidebilir Miyim?

Tabi ki Botoks işlem süresi kısa olduğu için işe giderken bile yaptırabileceğinizden bahsettik. İnsanlar için genel merak konularından birisi ise Botoks sonrasında gündelik hayatın nasıl gittiği yönünde oluyor. İşlem ortalama 10 dakika içerisinde bittikten sonra yüzünüzde ya da uygulamanın yapıldığı farklı bir noktada hiçbir iz ya da bandaj bulunmuyor. İşlemin yapıldığına dair bir belirtiye rastlanmıyor.

Aynı zamanda şişlik, renk değişimi ya da buna benzer dermatolojik belirtilerin olmaması işinize ya da gündelik hayatınıza devam etmenizi sağlıyor. Etkilerini ilk 3 gün içerisinde göstererek ortalama 10 gün içerisinde de tamamıyla amaçlanan noktaya ulaşıyor. Yalnızca Botoks yaptırdıktan sonra ilk üç gün içerisinde havuza ve denize girmemeniz, saunaya gitmemeniz, yüzünüzün üzerine yatmamanız öneriliyor. Yine Botoks uygulanan bölgeye darbe almamaya özen göstermenizi tavsiye edebiliriz.