Hafta içi ve Cumartesi: 09:00 - 22:00 | Acil Diş Tedavisi

Deflex diş protezi dahil olmak üzere pek çok protez türüyle karşılaşmaya başladık. Teknolojinin ilerlemesiyle hem sağlıklı hem de daha konforlu bir kullanım mümkün hale gelebiliyor. Bu yüzden yeni nesil diş protezleri sayesinde her yaştan insana hitap eden alternatifler sunulabiliyor. Deflex diş protezleri doğrudan esnek bir yapıya sahiptir.

Materyal olarak alışılagelmiş sert protezlere kıyasla son derece avantaj sağlamaktadır. Bunun sebebi ise insan sağlığına zarar vermeyen ve çok daha konforlu bir kullanım sunan materyallerden üretilmesidir. Şeffaf olduğu gibi esnek bir maddeden üretilmesi günlük yaşantıda ve kullanımda konforu maksimize etmek için yeterlidir.

Deflex Protez Dişlerin Diğerlerinden Farkı Nedir?

Deflex protezler ile normal diş protezlerini kıyasladığımız zaman karşımıza çıkan en önemli sonuç konfordur. Fakat bunun dışında sağlık açısından da ne kadar önemli bir adım atıldığından söz edelim. Standart diş protezlerinin damak yapısıyla uyumlu olabilmesi ve sabit kalabilmesi için kanca sistemi kullanılır. Dolayısıyla kancaların da sert bir yapısı olmasından dolayı diş etlerinde, damak yapısında ve ağız içerisinde zamanla deformasyona yol açabilir.

Sürtünme sonrasında aşınmalardan kaynaklı çeşitli doku zedelenmeleri ya da alerjik reaksiyonlar kaçınılmaz bir hal alır. Fakat Deflex diş protezi sayesinde bu sorun ortadan kalkacaktır. Esnek yapısına uyumlu olacak düzeyde aynı materyalden üretilmiş kancalar tercih edilir. Bu ise hasta için müthiş bir deneyime sebep olur.

Deflex Protez Dişler Doğal Bir Görüntü Sağlar Mı?

Yapısal olarak diğer protezlerden çok daha doğal bir görünüme sahiptir. Bunu gerek esnekliği gerekse şeffaf yapısına borçludur. Katı bir görsele sahip olmamasından dolayı kendi damağınızmış gibi bir görüntü ortaya çıkarır. Diğer protezlerde olduğu gibi kullanım standartları benzerlik göstermesine rağmen daha dikkat çekici bir estetik sağlar.

Doğal görünümlü Deflex protezlerin kullanımı daha çok genç hastalarda tercih edilmektedir. Fakat yaş sınırlaması olmamakla beraber yaşlılar için de daha konforlu bir kullanım için tavsiye edilebilir. Bilhassa kanca sisteminin yarattığı anomalilerin yaşanmaması sebebiyle en çok rağbet gören protez diş modülleri arasına girmiştir. Sağlıklı, konforlu ve olabildiğince doğal diş protezi arayanlar için ilk seçenekler arasındadır.