Hafta içi ve Cumartesi: 09:00 - 22:00 | Acil Diş Tedavisi

Diş beyazlatma tedavisi olarak son derece popüler bir hal alan Bleaching uygulamalarının artık daha da yaygın olduğu söylenebilir. Diş klinikleri, özel muayenehaneler, hastaneler ile beraber her noktada bu işlem yapılmaya başlandı. Rutin olarak yaptırdığınız diş bakımınıza ek olarak diş beyazlatma seansı uygulayabilirsiniz.

Bu çok daha beyaz dişlere sahip olmanıza sebep olacağı için daha nitelikli gülüşlere sahip olmanızı sağlar. Aynı zamanda diş ve ağız yapısı açısından önemli bir ayrıcalıktır. Diş beyazlatma seansları için genel olarak iki seans uygulanması tavsiye edilir. Bu şekilde net sonuç alınabileceği gibi daha kalıcı bir çözümle karşılaşmak mümkün olur. Yine dişlerin durumuna göre birkaç seans sürebileceği gibi tek seansın çözüm olabilmesi mümkündür.

Diş Beyazlatma Seansları Ne Kadar Sürüyor?

Diş beyazlatma seansları için ortalama süre değişkendir. Ağız yapısı, dişlerin durumu ve hatta sigara gibi alışkanlıklar bile belirleyici kıstaslar arasındadır. Ancak 30 dakika ile başlayan ve 60 dakikaya kadar devam eden seanslar görmek mümkündür. Burada kişinin kullanım alışkanlıkları gerçekten önemlidir.

Sadece çay içen birisiyle hem çay hem de sigara içen birisinin diş beyazlatma seansı aynı olamaz. Buna kahve, alkol ya da asitli içecekleri dahil ederek skalayı genişletmek mümkündür. Tüm bunları değerlendirdikten sonra diş beyazlatma seansı başlar. İlk seanstan sonra gerek görüldüğü kadar seans tekrarı yapılabilmektedir.

Diş Beyazlatma Tek Seansta Mümkün Mü?

Tek seansta diş beyazlatma diye bir durum mümkün olmasına karşın herkes için uygun olmayabilir. Zira kullanım alışkanlıkları, diş sağlığı gibi faktörler herkes için eşit şartlarda değildir. Dolayısıyla diş beyazlatma seansları teorik olarak yapılacak ilk muayeneden sonra belirlenebilir. Bazı kişiler için tek seans yeterli iken bazılarında birkaç seans sürdüğüne şahit olunabiliyor.

Yine süreç gibi düşünülerek 30 dakika ile 60 dakikalık beyazlatma uygulaması ile kıyaslanabilir. Düzenli olarak diş beyazlatma uygulaması yaptıranların ciddi bir biçimde seanslarının düştüğü gözlemlenmektedir. Sürekli tekrarlanan bir işlem olarak daha estetik dişlere sahip olmanın en kolay yollarından birisidir. Özel olarak hazırlanmış solüsyonlar yardımıyla çok daha aydınlık gülüşlere sahip olabilir, gülüş estetiğinizle çevrenizi etkileyebilirsiniz.