Hafta içi ve Cumartesi: 09:00 - 22:00 | Acil Diş Tedavisi

Diş beyazlatma olarak bilinen ve son dönemlerde de popülerliğini sürekli olarak arttıran Bleaching hakkında tüm merak ettiğiniz konulara değineceğiz. Burada Bleaching yönteminin artık estetik operasyonlar arasında zirveye ulaştığını hatırlatalım. Çünkü gülüşlerin sağlıklı olması ve dişlerimizin ışıldayarak karşı tarafa estetik bir unsur olarak görünmesi bundan geçmektedir.

Diş beyazlatma operasyonu standart olarak diş hekimi korkusu olanların bile kaçındıkları bir işlemdir. Fakat buna gerek olmadığını ve gayet basit bir işlem olduğunu söylemeden geçemeyiz. Dişleri beyazlatmanın insanın psikolojik ve sosyal olarak bir adım üst seviyeye ulaşmasında önemli bir faktör olduğunu söylemeden geçemeyiz.

Diş Beyazlatma İşlemi Bleaching Nasıl Yapılır?

Diş beyazlatma işlemi evde yapılan çeşitli uygulamalarla mümkün olsa da profesyonel olarak yapılması tavsiye edilir. Bunun için hastaneler birinci alternatif iken diş klinikleri ikinci alternatif olarak görülebilir. Diş beyazlatma operasyonu için özel olarak üretilmiş solüsyonlar kullanılmaktadır. Bu solüsyonların işlevi ise ışıkla reaksiyona geçmek suretiyle dişlerde göz alıcı bir beyazlık yaratmaktır.

Öncelikli olarak Bleaching uygulaması öncesinde bir diş muayenesi olmanız gerekmektedir. Özellikle diş çürükleri ve diş kaybı yaşayan hastalarda tedavi olmadan uygulanması pek tavsiye edilmez. Yine açıkta kökü olan, çürüğün açıkta olduğu ya da diş eti çekilmesi gibi ağız problemleri olan hastalarda farklı uygulamalara yönelmek mümkündür. Çünkü aranan sonuçlar alınamadığı için başarılı bir beyazlamayla karşılaşılamayabilir.

Bleaching Seansı Ne Kadar Sürer?

Bleaching yani diş beyazlatma seansı ne kadar sürer diye merak edenlerin sayısı bir hayli yüksek. Öncelikle bu işlemin gerçekleştirildiği süre ağız durumuna bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Genel hatlarıyla 30 ile 60 dakika arasında sonuçlandırılmaktadır. Fakat ilk diş beyazlatma seansının ardından bir veya birkaç seans daha gelinmesi istenebilir.

Sigara kullanımı, kahve ve çay tüketimi gibi etkenler göz önüne alınarak belirlenen seans sayısının ardından da sorunsuz bir biçimde bembeyaz dişlere sahip olabilirsiniz. Toplamda 1-2 saatlik bir uygulama sonucunda gülüşünüzü saklamanızı gerektirecek olan etkeni ortadan kaldırabilirsiniz. Böylece diş beyazlatma seansının hemen ardından gündelik hayatınıza devam ederken bembeyaz ve ışıltılı gülüşlerinizi çevrenize saçmaya başlayabilirsiniz.