Hafta içi ve Cumartesi: 09:00 - 22:00 | Acil Diş Tedavisi

İmplant ile beraber diş sağlığı için büyük bir devrimin kapısı aralandı. Gerçekten önemli bir tedavi standardı olmasının dışından sağlıklı dişlere kavuşmanın önünü açtı. Fakat halen daha implant tedavisi üzerinde gelişmeler sürüyor. Bunun için İmmediat implantasyon gibi teknikler doğuyor. Son dönemlerde daha sık karşılaştığımız bu terim gibi pek çok deneysel implant tedavisinin bulunduğunu da vurgulayalım.

Dişlerine implant yaptırmak isteyen kişilere uygulanan tedavi oldukça basittir. Bir vida yardımıyla diş etinden iç kısımdaki kemiğe bir oyuk açılır. Bu vida kemiğe monte edildikten sonra üst kısmına ikinci bir vida yardımıyla diş oturtulur. Dişler porselen ya da zirkonyum gibi farklı elementlerden tercih edilebilir.

İmmediat İmplant Nedir?

Normal İmplant tedavisi ile İmmediat implant tedavisi arasında var olan fark ise tamamıyla uygulamadır. İmmediat İmplant tedavisi anında yapılan implant olarak açıklanabilir. Normal şartlarda bir kişinin implant yaptırmak için öncelikle var olan dişi çektirmesi, bir süre beklemesi ve sonrasında da implant tedavisinin başlaması gerekir.

İmmediat İmplant tedavisi ise dişin çekilmesinin hemen ardından implantın diş yerine monte edilmesini kapsamaktadır. Haliyle kişinin dişini çektirdikten sonra dişi olmadan geçireceği süre ciddi anlamda kısalacaktır. Yine implant için bekleyeceği sürecin yaşanmamasıyla beraber büyük bir zaman tasarrufu sağlanır. Tek bir operasyonla hem diş çekimi hem de implantın yapılmasıyla birlikte hastaların memnuniyet düzeyleri maksimum seviyeye çıkabilmektedir.

İmmediat İmplant Yapılabilmesi İçin Hangi Şartlar Gereklidir?

İmmediat implant tedavisinin uygulanabilirliği için belirli şartların oluşması gerekmektedir. Öncelikle her diş için bu uygulamanın yapılabilmesi olanaksızdır. Çünkü diş çekiminin hemen ardından iltihaplanma oluşmaması veya mevcut bir iltihaplanmanın ortaya çıkmaması gerekiyor. Dolayısıyla sağlıklı dişlerin yerine yapılan implantlarda çok daha sık tercih edilmektedir.

Yine yeterli seviyede diş eti kemiğine sahip olmayan kişilerde böyle bir uygulama söz konusu değildir. Bunun yerine belirli medikal müdahaleler ile diş etinin iç kısmında yer alan kemik dokusu güçlendirilir. Bunu sağlayan faktörlerin başında da kemik tozu uygulaması en popüleridir. İmmediat implant için uygun olup olmadığınızı diş hekiminizde olacağınız implant muayenesi sonrasında öğrenebilirsiniz.