Hafta içi ve Cumartesi: 09:00 - 22:00 | Acil Diş Tedavisi

En az dişler kadar diş etlerinin de mutlaka sağlıklı olması gerekmektedir. Diş etlerinin sağlıksız olduğunu, diş fırçalama sonrasında meydana gelecek kanamalardan sonra anlayabilmekteyiz. Ne yazık ki diş etlerinden gelen kanamalar, çok fazla diş etlerinin sağlıklı olmadığının sinyalini vermektedir.  Diş eti çekilmesi, dikkat edilmesi gereken önemli sağlık sorunlar arasındadır.  Diş etlerinin çekilmesinde tedaviye başvurulmadığı zaman,  dişlerin çürümesi, kanaması gibi istenmeyen vakalar ön plana çıkmaya başlayacaktır. Diş etlerinin ihmal edilmesi, diş kayıplarının yaşanmasına zemin hazırlamaktadır.

Diş Eti Sağlığını Neler Etkiler?

Diş eti sağlığını neler etkiler, hangi unsurlara dikkat edilmelidir tüm bu hususlara mümkün olduğunca da dikkat etmeniz gerekmektedir. Diş eti sağlığını olumsuz şekilde etkileyen faktörler arasında, dişlerin düzenli şekilde fırçalanmaması gelmektedir. Ne yazık ki ülkemizde ki pek çok kişi de, diş fırçalamayı ihmal edebiliyor. Bu durumda diş eti çekilmelerine ya da dişlerin zamanla çürümelerine yol açmaktadır. Öyle ki diş etlerinin ihmale gelecek bir durum olmadığını söylememiz de fayda var.  Bu sebepten dolayıdır ki diş eti kontrollerinin de belirli periyodik aralıklarla yapılması gerekmektedir. Diş hekimi aracılığıyla, diş eti temizliğinin yapılması bu tür sorunlar yaşamamanıza yol açacaktır.

Fakat bu durumların hemen herkes için aynı doğrultular ortaya koymadığını belirtmemiz de yarar var. Bazı kişilerde görülen kalıtsal hastalıklar, zamanla diş eti problemlerine yol açmaya neden olmaktadır. Diş eti çekilmesi, diş etlerinde sızı ya da gıcırdatma gibi birtakım durumları ortaya çıkarmaya sebebiyet verebilir.

Diş Eti Çekilmesinde Profesyonel Tedavi

Diş eti çekilmesinde profesyonel bir şekilde tedavi yöntemlerine başvurulması gerekmektedir.  Hizmet alacağınız diş hekimi konusunda mutlaka araştırma yapmanız gerekecektir.  Diş eti tedavisinin yapılmasının altında yatan temel sebeplerden biri de, sorunların daha da ileri seviyeye ulaşmasını önlemektir. Aynı zamanda tedavi olmayan diş etlerinde, kötü görünümler meydana gelecektir. Bu sebepten diş eti tedavisiyle, diş etlerinde ki kötü görünümler iyileştirilmeye çalışılmaktadır. Uzman diş hekimine bağlı olarak da farklı tip tedavi yöntemlerine başvurulmaktadır. Fakat diş eti tedavisi sırasında ağrı, acı gibi olumsuz hissiyatlar duymayacaksınız.